Si kurrë mëparë, grekët duartrokasin Shilegovin pasi ky i fundit u drejtohet në gjuhën greke (VIDEO)

Dy kryetarët e qyteteve, të Shkupit dhe Athinës, Petre Shilegov dhe Jorgos Kaminis pas takimit të sotëm në Athinë, dhanë porosinë për bashkëpunim, ndërtimin e besimit qytetarëve, por edhe përmirësimin e klimës midis dy shoqërive.

Të pranishmit në sallë i befasoi pjesa e parë hyrëse e fjalimit të kryebashkiakut të Shkupit.

“Zonja dhe zotërinjë mirdita. Sot është hera e parë që kisha takim të mirë me mikun tim Jorgos”, tha Petre Shilegov, duke folur në greqisht, gjest ky që u shoqërua me një duartrokitje të fuqishme.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu