Ballina Etiketimet Gjuha

Etiketim: gjuha

Si kurrë mëparë, grekët duartrokasin Shilegovin pasi ky i fundit u...

Dy kryetarët e qyteteve, të Shkupit dhe Athinës, Petre Shilegov dhe Jorgos Kaminis pas takimit të sotëm në Athinë, dhanë porosinë për bashkëpunim, ndërtimin...

Ja çfarë përmban Ligji për gjuhën shqipe

Qeveria në seancën e sotme ka miratuar propozim ligjin për përdorimin e gjuhëve. Kështu propozim ligji në fjalë që ishte pjesë e marrëveshjes mes...

Protesta para Ambasadës së Maqedonisë në Tiranë: “Mos kini frikë nga...

Sot në Tiranë është mbajtur një protestë para Ambasadës së Maqedonisë në Shqipëri, me sloganin “kundër diskriminimit të shqiptarëve në Maqedoni”. Pjesëtarët e Forumit Rinor...

Sela: Propozimet e LSDM-së për gjuhën shqipe janë të papranueshme

Për Ziadin Selën propozimet e LSDM-së për gjuhën shqipe janë të papranueshme. Kryetari i LR-PDSH-së nuk zbulon se çfarë propozimesh janë dhënë, por shtonë...

Gjuha shqipe bëhet zyrtare, dorëzohet Gruevski, pranon platformën e shqiptarëve

Pak orë nga skadimi i afatit përfundimtar të mandatit për të formuar qeverinë e re, kreu i VMRO-DPMNE, Nikola Gruevski është dorëzuar duke pranuar...

Kërcënon Ziadin Sela: Ose gjuha shqipe bëhet zyrtare, ose shqiptarët themelojnë...

Ziadin Sela, kryetar i Aleancës Shqiptare, tha sonte se nëse maqedonasit nuk pranojnë ta votojnë ligjin që gjuha shqipe të jetë gjuhë zyrtare në...

SHIKONI ME KUJDES: Nëse gjuha ju duket kështu, ndoshta do të...

Nëse vëreni që ngjyra e gjuhës ka ndryshuar, mos e injoroni. Edhe pse ju dukeni krejtësisht mirë dhe i shëndetshëm, nuk do të thotë...

Sela: Aleanca për Shqiptarët kërkon barazi të plotë të gjuhës shqipe...

Ziadin Sela ka bërë një deklaratë publike një ditë pas përfundimit të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 dhjetorit, ku Aleanca për Shqiptarët (ASH)...

Lajmet e fundit