Ballina Etiketimet Infoplus

Etiketim: infoplus

Dokumentet e CIA-s, pranojnë se në Tokë ekzistojnë njerëz me fuqi...

Gjatë 20 viteve të kaluara shkencëtarët kanë qenë duke studiuar disa njerëz në Kinë të cilët duket se kanë fuqi mbinjerëzore dhe rezultatet e...

Deputeti ukrainas grushton kolegun në mbledhjen e kryesisë së Parlamentit (VIDEO)

Për të disatën herë ka përfunduar në përleshje fizike debati politik në paralmentin ukrainas. Juri Boiko, deputet i qëndrës së majtë, goditi me grusht Oleg...

MËSONI ÇFARË FLASIN SYTË TUAJ PËR JU: A jeni të lindur...

Ngjyrën e syve, në rend të parë, e përcakton sasia e shpërndarjes së pigmentit të melaninës, ndërkaq që nga lashtësia ngjyra e syve lidhet...

AGJËRIMI, LEXIMI dhe gjërat tjera që ju bëjnë MË TË MENÇUR!

Nëse e keni përshtypjen se nuk ekziston ndonjë gjë që ju bën më të mençur, atëherë mendoni prapë… Shkencëtarët dikur mendonin se inteligjenca varet nga...

Shmangu aksidentin fatal, kompania ajrore shpërblen me 605 mijë dollarë pilotin

Një kompani ajrore kineze e shpërbleu pilotin e saj me 3 milionë yuan, afro 605 mijë dollarë, pasi arriti të shmangte një aksident fatal...

Tragjedia që për pak sa nuk e ‘mbyti’ Putin-in! Çfarë në...

Në Institutin Sizmologjik në Alaska, gjilpëra e aparatit për matjen e tërmetit kishte filluar papritur të kërcej gjatë 12 gushtit të vitit 2000. Në shikim...

Bota shtazore po zhduket me ritme të shpejta

Në raportin e publikuar nga Fondi i Botës Shtazore dhe Shoqata Zoologjike e Londrës, bota shtazore ka pësuar një rënie prej rreth 60 përqind...

Ja kush është shteti që ka snajperët më të mirë (VIDEO)

Snajperët më të mirë në botë janë norvegjezët. Ata triumfuan mbi përfaqësuesit e 10 vendeve të tjera që morën pjesë në konkursin e zhvilluar...

Ukrainë, ndërroi emrin për një “iPhone 7”

Një ukrainas ka ndryshuar zyrtarisht emrin e tij, pasi një dyqan pajisjesh elektronike ofroi produktin më të fundit të kompanisë “Apple”, për 5 të...

Dhjetë zbulimet historike që askush nuk ka mundur t’i shpjegojë (FOTO)

Historia e botës është e mbushur plot me mistere. Askush prej nesh nuk do të jetojë aq gjatë sa t’i shohë ato të gjitha...