Ballina Etiketimet Infoplus

Etiketim: infoplus

Këta janë dhjetë tradhëtarët më të këqinj të historisë

Që kur ekziston njerëzimi ekzistojnë edhe tradhëtitë. Në etapa të ndryshme të historisë njihen edhe tradhëti të shkaktuara nga personalitete dhe ndaj personaliteteve dhe...

A e dini pse aeroplanët kanë ngjyrë të bardhë?

A keni qenë ndonjëherë kureshtarë të dini pse të gjithë aeroplanët janë të ngjyrosur me ngjyrë të bardhë? Kjo është shkenca prapa saj! Ngjyra e...

E mbajti vezën mbi zjarr dhe më pas e futi në...

Këtë eksperiment do të dëshironi ta provoni në shtëpi pasi që ta shikoni videon që zgjatë një minutë. Bëhet fjalë për një “shtresë të...

A ka filluar rendi i ri botëror?!

Kriza e demokracisë liberale, terrori i grupeve xhihadiste, çështjet e pazgjidhura territoriale në Paqësor dhe vakuumi i pushtetit që do të linte pas vete...

Llogaritja më tronditëse që keni lexuar: Çfarë do të ndodhte nëse...

Në klasikun kinematografik, Dr. Strangelove – që satirizon garën e armëve bërthamore – një zinxhir i ngjarjeve fatkeqe bën që të gjitha bombat bërthamore...

Ja sa vite diference duhet të ketë mes një çifti

Nëse do të donim të shpjegonim kriterin ‘moshë’, mund të vinim re pa vështirësi se shoqëria pranon me lehtësi që në një çift partneri...

Historia tragjike e një martese shqiptare me shkuesi, nusja përballet LIVE...

Një javë më parë një nënë 67-vjeçare me lot në sy kërkonte që nusja e djalit, Xhulia, të kthehej për të marrë nipin 6...

Shumica nuk ia kanë idenë se çka ka në një cigare

Miliona njerëz përreth botës pinë duhan, edhe pse nuk e dinë se pirja e duhanit është potencialisht katastrofale për shëndetin e tyre. Një studim i...

Demi kishte qenë gjithë jetën në zinxhirë – do të prekeni...

Demat dhe në përgjithësi kafshët shtëpiake, në shumë pjesë të botës jetojnë në kushte të tmerrshme nëpër ferma. Ata janë të bllokuar në hapësira...

Sorra nuk kërkonte ushqim, por një lugë – shihni si arriti...

Kjo sorrë e dinte saktësisht se çfarë donte dhe u nuk u ndal para asgjëje për të marrë atë. Në një video të publikuar në...

Lajmet e fundit