Ballina Etiketimet Infoplus

Etiketim: infoplus

20 qytetet më të vizituara në botë

Të matura nga numri i vizitorëve që kalojnë së paku një natë në një qytet të caktuar, studimi, i cili kryhet që prej shtatë...

Pasi të keni parë këto fotografi, me siguri do të vini...

Standart i dyfishte Çfarë do të thotë të jesh një individ? Çfarë është shoqëria? Dhe ku po shkojmë? Pavel Kuczinski, një karikaturist i famshëm nga...

Pa diplomë në xhep, por shumë të suksesshëm: Lista e njerëzve...

Shumica e njerëzve mendojnë sesa më i lartë të jetë niveli i arsimit, aq më shumë gjasa ka të bëhesh i suksesshëm. Përgjithësisht personat që...

A është ky djali i jashtëligjshëm i Bill Clinton?(FOTO)

E ndërsa bashkëshortja e tij, Hillary Clinton, është kandidatja e parë femër për të zënë karrigen e Presidentit në SHBA, zërat se ish-Presidenti amerikan...

Ishulli “parajsë” është në shitje, ky është çmimi i tij! (FOTO)

Nëse doni të shkëputeni nga bota dhe të keni parajsën tuaj personale, ju duhen së paku 39 milionë dollarë. Një ishull privat ka dalë në...

Vendi ku puna e fshatarit paguhet 3100 euro në muaj

Të jesh fshatar? Përse jo, duke parë se papunësia ka arritur kulmin e saj në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe në një pjesë të madhe...

Pasi u shpall i vdekur dhe hiri i trupit të djegur...

Një familje ka mbetur e tronditur, kur gjyshi i asaj shtëpie u gjet nga policia një muaj pasi e kishin ndjekur nga afër ceremoninë...

Dashuria e dështuar me shqiptaren e bën të mësojë shqip

Dashurinë e vërtetë ia fali një shqiptareje. Dhe lidhja e tij me vajzën nga Shqipëria e mëshiroi gati me gjithçka që kishte populli i...

A e dini pse Mona Liza nuk ka vetulla?

Historianët e artit e kanë të vështirë t’i përgjigjen kësaj pyetjeje: Disa specialistë, thonë se vetullat nuk gjenden në tabllonë e famshme, pasi në...

Reklama 40 sekondëshe që po tronditë botën (Video)

Unë kamë të drejtë të jem i lumtur, i sigurt dhe me ngrohtësi, të ndihem i dashur. Këto janë disa nga fjalët që ky i...