Ballina Etiketimet Infoplus

Etiketim: infoplus

Si vdes njeriu nga i ftohti? Si jepet ndihma në raste...

Temperaturat e ulëta mund të çojnë në vdekje dhe këtë e kanë treguar të paktën 20 viktima që erdhën si pasojë e të ftohtit...

Mercedes debuton me jahtin superluksoz (VIDEO)

Mercedes-Benz ka debutuar me një jaht superluksoz prej 1.7 milionë dollarëve Kompania e njohur Mercedes ka debutuar në panairin e jahteve në Monako me jahtin...

Pulat, më të zgjuara sesa që mendohej

Ndryshe nga ajo që besohet, bëhet e ditur se pulat posedojnë personalitete të dalluara dhe disa aftësi kognitive, raporton Anadolu Agency (AA). Një hulumtim i...

A janë më të zgjuar të mëngjërit?

Ideja që majtoshët janë më inteligjentë është në fakt një legjendë. Ka patur gjeni majtoshë në histori si Leonardo Da Vinci, por kjo nuk...

Fillimet e demokracisë, biznesi i parë i Bill Gatesit dhe fakte...

Jozef Nipke realizoi imazhin e parë fotografik në botë në vitin 1827. Thomas Edison dhe U.K Dikson mundësuan përdorimin e kameras në vitin 1894....

Implantohet për herë të parë “Syri Bionik”, rikthen shikimin njerëzve të...

Shkencëtarët janë shumë afër rikthimit të shikimit tek të verbrit duke dërguar imazhe lëvizëse direkt në tru pasi për herë të parë, kirurgët kanë...

Ja pse avionët zbehin dritat kur ulen

Kur vjen puna tek udhëtimi me avion ekzistojnë me mijëra pyetje pa përgjigje. Por tanimë njëra prej tyre e ka një të tillë. Nëse...

Shkencëtarët paralajmërojnë një stuhi të rrezikshme diellore! (VIDEO)

Miliona njerëz nga e mbarë bota janë duke i bërë gati fishekzjarrët për të festuar vitin e ri, por dërgesa speciale e vitit të...

E mahnitshme: Shihni si montohet një makinë “Mercedez Benz” (VIDEO)

Njëra prej kompanive më të mëdha në botë të prodhimit të “Mercedes Benz” me anë të një video ka treguar se si prodhohet dhe...

E rrallë, një fushë futbolli ndan dy shtete

Një histori e denjë për film bën për një fushë futbolli, që shtrihet në dy shtete. Fusha e futbollit që ndodhet në Kostajnica, qytet...