Ballina Etiketimet Iran

Etiketim: iran

Përgjigja e fortë e Rusisë dhe Iranit: Trupa speciale në Siri

Lajmet që vijnë këtë mëngjes nga Siria janë dy. I pari është se lideri i Al Kaedës, Ayman al-Zavahiri u bëri thirrje rebelëve, me...

Turqi-Rusi-Iran, deklaratë të përbashkët për Sirinë

Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov tha se Turqia, Rusia dhe Irani kanë bërë një deklaratë të përbashkët ku janë përcaktuar hapat që do...

Irani do t’ju vendosë targa edhe deveve

Në provincat Sistaan dhe Belucestan në Iran do t’ju vendosen targa mbi 130 mijë deveve. Fillimisht do të regjistrohen 35 mijë deve, ndërsa në fazën...

Presidenti iranian “kërcënon” Trumpin

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani është shprehur gjatë kësaj të marte se nuk do ta lejojë presidentin e zgjedhur të Shteteve të Bashkuara, Donald...

Lajmet e fundit