Ballina Etiketimet Itali

Etiketim: itali

Tërmet i fuqishëm në Italinë qendrore

Pjesa qendrore e Italisë është goditur nga një tërmet me intensitet 4.3 shkallë sipas Rihterit. Epiqendra e tërmetit ka qenë 30 kilometra nga vendi Maltinjano,...

Dy mrekullitë e para për 2017 në Itali, vijnë nga shqiptarët!

Viti i Ri 2017 duket të jetë fatsjellës, të paktën për shqiptarët që punojnë dhe jetojnë në Itali. Kjo pasi, që të dy fëmijët e...

Zyrtare: Largohet nga Shqipëria, emërohet trajner i ri i Luganos

FSHF e ka konfirmuar sot lajmin që qarkullonte prej ditësh, se Paolo Tramezzani do të shkëputej nga stafi i kombëtares dhe posti i tij...

Shqiptari pëson aksident të rëndë në Itali, foto trishtuese (FOTO)

Përplasje në Mozzanica, në rrezik për jetën shoferi i një Mercedes Class, një shqiptar 29 vjeç, shkruan sot Berganmo.corriere.it, citon Syri.net. Një i ri shqiptar...

Të humbur në det apo trafikantë droge? Misteri i dy shqiptarëve...

Teksa ishin në bordin e një varke 4 milje nga porti i Otrantos, dy shqiptarë kanë kërkuar ndihmë me celularë satelitorë. Sinjali është kapur...

Itali/ Qeveria jep 500 euro për ditëlindjen e çdo 18-vjeçari, arsyeja...

Në një kohë të tillë ku teknologjia dhe dixhitalizimi duken sikur janë shëndërruar në varësi, librat janë pak e më pak të lexuar. Aq...

Lajmet e fundit