Ballina Etiketimet Izraeli

Etiketim: izraeli

Izraeli goditje me artileri drejt Rripit të Gazës

Ushtria izraelite ka njoftuar se njësitë e artilerisë kanë goditur objektivin e grupeve palestineze në jug të Rripit të Gazës, transmeton Anadolu Agency (AA). Përmes...

Trump thirrje Izraelit – “Qëndro i fortë sa të marr unë...

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump i ka bërë thirrje Izraelit të “mbetet i fortë” derisa ai të marrë zyrtarisht çelësat e Shtëpisë së...

Izraeli ka shembur 866 shtëpi, 1.221 palestinezë pastrehë

Diplomatët e Bashkimit Evropian theksojnë se Izraeli gjatë vitit 2016 ka shembur 866 objekte për shkak të cilës 1.221 palestinezë mbetën pa kulm mbi...

Izraeli blen nga SHBA avionë të teknologjisë së lartë

Izraeli ka pranuar dërgesën e parë prej dy avionësh luftarakë F-35 të cilët i ka blerë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), dorëzimi...

Izrael – Pas paralajmërimit të Erdoganit, Reuvlin shprehet kundër p/ligjit për...

Paralajmërimi i Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, në lidhje me kufizimin e ezanit në Izrael, është marrë në konsideratë nga posti më i...

ISIS sapo tentoi ta sulmonte Izraelin për herë të parë

Forcat e Izraelit kanë vrarë katër militantë të ISIS-it në Siri, në përplasjen e parë direkte mes vendit dhe grupit terrorist. Xhihadistët hapën zjarr në...

Çfarë qëndrimi ka Izraeli ndaj Donald Trumpit?

Eufori tek radikalët e djathtë të lëvizjes Alt-Right në SHBA: Përshëndetja “Hail Trump” u pasua në publik nga përshëndetja e Hitlerit. Shqetësim në Izrael,...

Zhuritja e pazakontë e Izraelit nuk ka të ndalur, arsyet përfliten...

Zjarret vazhdojnë të djegin pjesë të ndryshme të Izraelit për të pestën ditë radhazi. Foto dramatike të zjarreve të tmerrshme që kanë mbërthyer vendin publikohen...

Izraeli po digjet (VIDEO)

Një zjarr i madh ka kapluar shtetin e Izraelit dhe Bregun Perëndimor këtë të enjte, duke detyruar të mbyll autostradën mes Jerusalemit dhe Tel...

Izraeli po përgatitet për ndërtimin e 7 mijë njësive të reja...

Ministria e Punëve të Jashtme të Palestinës, njoftoi se Izraeli është duke u përgatitur për të ndërtuar shtatë mijë njësi të reja banimi në...

Lajmet e fundit