Ballina Etiketimet Jugosllavi

Etiketim: jugosllavi

Azizi: Eprorët ushtarak të ish-Jugosllavisë si etnitet paraqiteshin si Jugosllavë, do...

Një nga themeluesit dhe funksionar i lartë i Lëvizjes BESA, Adnan Azizi, me një shkrim të tij të fundit bën një kthim pas në...

Fjalimi servil i Enver Hoxhës ndaj Jugosllavisë dhe Titos

Më 9 korrik 1946 u nënshkrua në Tiranë, Traktati i Miqësisë dhe Ndihmës Reciproke midis Shqipërisë dhe Jugosllavisë, nga kryeministri Enver Hoxha dhe ministri...

Lajmet e fundit