Ballina Etiketimet Kerkon

Etiketim: kerkon

Kërcënohet ambasadori rus në Tiranë, kërkon ndihmën e specialistëve nga Moskë

Ambasadori rus në Tiranë Aleksandër Karpushin i është drejtuar zyrtarisht shtetit shqiptar, duke njoftuar autoritetet se ndihet i kërcënuar. Burime diplomatike bënë të ditur për...

Arrestimi i Haradinaj, Europa po krijon sherrin në Ballkan

Arrestimi në Francë i ish-kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, një prej heronjëve kryesor kosovar për çlirimin nga forcat serbe, ka rikthyer në...

Deputetja shqiptare e Parlamentit kroat kërkon institut albanologjie dhe fakultet të...

Në afërsi të qytetit bregdetar Rijeka, dy orë nga kryeqyteti kroat është Crikvenica dhe Sellca. Përgjatë tërë Adriatikut kroat, shqiptarët kanë ardhur 50 vite...

Përveç Gjuhës Shqipe, Ziadin Sela kërkon edhe postin e Kryetarit të...

Ziadin Sela, deputet dhe njëri nga krerët e Aleancës për Shqiptarët iu drejtua sot në lidhje direkte të gjithë shqiptarëve. Ai shprehur falënderimet për...

Lajmet e fundit