Ballina Etiketimet Kongresi i manastirit

Etiketim: kongresi i manastirit

Kjo është dhoma përkujtimore e anëtarëve të komisionit të alfabetit shqip

Në Muzeun e Alfabetit Shqip në Manastir, me konferencë shkencore kushtuar kësaj dite dhe me inaugurimin e Dhomës Përkujtimore të Komisionit të Alfabetit ku...

Pjesëmarrësit e kongresit të Manastirit u vranë dhe jiu zhdukën varret...

Intelektualët shqiptar që organizuan kongresin e Manastirit, hartuan alfabetin shqip si dhe hapen shkollat në gjuhën shqipe u vranë, si dhe ua humbën varret....

Sela: Orientimi perëndimor i shqiptarëve u vulos në Kongresin e Manastirit

Kryetari i LR-PDSH-së, dhe njëherësh edhe kryetar i Komunës së Strugës, Ziadin Sela përmes një postimi në Facebook ka uruar gjithë shqiptarët me rastin...

Lajmet e fundit