Ballina Etiketimet Kosova

Etiketim: kosova

Çitaku në fjalimin e saj në OKB: Kosova është shtet i...

Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku, ka shprehur besimin se Kosova shumë shpejt do të nënshkruajë marrëdhëniet diplomatike edhe me Serbinë. Ajo gjatë fjalës...

Ramushi me tone armiqësore ndaj Ramës, pak minuta më vonë Rama...

Dakalarta e Edi Ramës mbi demarkacionin e Kosovës me Malin e Zi ku kryeministri shqiptar shpalosi një të vërtetë se ai problem është një...

Kurti: Kosova duhet ta ketë të drejtën për bashkim me Shqipërinë

Në burgun e Sllobodan Millosheviqit dhe Vojisllav Kushtinicës ka kaluar dy vite e gjysmë burg, për shkak të aktivizmit të tij politik poashtu ka...

Thirrje për ta mbrojtur flamurin kombëtar “Te Rrethi”, s’duan vendosjen e...

Një faqe në Facebook është krijuar për të bërë thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar shqiptar, në vendin e njohur tashmë si te Rrethi...

Sofra për jetimët në 15 shtete nga Turqia, përfshirë Shqipërinë, Maqedoninë...

Unioni i Studentëve të Anadollit nga Turqia do të shtrojë sofra vëllazërore me rastin e "15 Ramazanit - Ditës Botërore të Jetimëve" në 15...

Zaev paralajmëron qëndrim neutral në raport me anëtarësimin e Kosovës në...

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare thonë se Maqedonia në asnjë mënyrë nuk guxon të mbaj qëndrim neutral në raport me Kosovën, ashtu siç ka theksuar...

Thaçi për TV serb: Largoni mitet mbi Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Serbia duhet të largohet nga miti për Kosovën dhe të shikojë nga e ardhmja. Në një intervistë...

Haradinaj: Nëse Serbia s’e heq Kosovën nga Kushtetuta e saj, Nishin...

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se duhet të dalë dikush e t’i prish agjendat e Serbisë më...

Pasi dështoi Kosova, tani Shqipëria e merr në mbrojtje Ramushin?!

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i dha sot shtetësinë shqiptare Ramush Haradinajt, ish-kryeministër i Kosovës dhe kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, dhe...

Haradinaj: Daçiqit do t’i priten duart nëse tenton t’i fus në...

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar ashpër ndaj deklaratve që Ivica Daçiq, i ka bërë vazhdimisht kundër Kosovës. Ai ka thënë se Daçiq kurrë...

Lajmet e fundit