Ballina Etiketimet Lajmet e fundit nga Ukraina

Etiketim: Lajmet e fundit nga Ukraina

Forcat bjelloruse vendosen përgjatë kufirit me Ukrainën

Bjellorusia ka njoftuar vendosjen e forcave të operacioneve speciale përgjatë kufirit të saj me Ukrainën, si dhe njësitë e mbrojtjes ajrore, artilerisë dhe raketave...

Shefi i NATO-s: Ukraina mund ta fitojë këtë luftë

Përveç ushtrisë së zhytur në një konflikt të ashpër në lindje të Ukrainës, Rusia ka shënuar humbje edhe në aspektin diplomatik përgjatë fundjavës, pasi...

Pse Turqia ka rezerva për anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në...

Suedia dhe Finlanda mbështeten në lëvizjet e tyre drejt anëtarësimit në NATO nga pothuajse të gjithë anëtarët e NATO-s, veç Turqisë e cila ka...

A është Putin një Hitler i ditëve të sotme?

Presidenti rus, Vladimir Putin, shfrytëzon çdo rast për të përsëritur justifikimet e tij të pabaza për pushtimin e të Ukrainës. Ai pretendon rrejshëm se...

Lajmet e fundit