Ballina Etiketimet Levizja vetevendosje

Etiketim: levizja vetevendosje

Hoxhaj: Kosova s’ka pasur asnjëherë qeveri më të dobët sesa Qeveria...

Sipas ushtruesit të detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kosova s’ka pasur asnjëherë “qeveri më të dobët sesa Qeveria Kurti në 100...

Vetëvendosje nesër shkon te burgu ku vdiq Astrit Dehari

Lëvizja Vetëvendosje nesër do të mbajë një aksion simbolik para objektit të Burgut të Prizrenit, në shenjë pakënaqësije ndaj mungesës së përgjegjësisë për vdekjen...

Astrit Dehari është vëllai Arbënorit, aktivistit tjetër të VV-së që vdiq...

Më 11 qershor të vitit 2014, ka ndërruar jetë aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbënor Dehari, që është vëllai Astritit që ndërroi sot jetë në...

Në burgun e Prizrenit vdes Astrit Dehari i Lëvizjes Vetëvendosje

Në burgun e Prizrenit ka ndërruar jetë aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari. Lajmin për Telegrafin e kanë konfirmuar burimet e Telegrafit nga Ministria e...

Kurteshi: Të ndërpriten bisedimet me Sërbinë

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi i cili ka propozuar një rezolutë për gjendjen në veri, u ka bërë thirrje deputetëve ta votojnë këtë...

Institucionet arsimore në Kosovë ua ndalojnë shaminë femrave, Albin Kurti u...

Albin Kurti, ish kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, ka bërë publike qëndrimet e tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje mbi bartjen e shamisë për femrat mbi moshën...

Lajmet e fundit