Ballina Etiketimet Ligji

Etiketim: ligji

Ja çfarë përmban Ligji për gjuhën shqipe

Qeveria në seancën e sotme ka miratuar propozim ligjin për përdorimin e gjuhëve. Kështu propozim ligji në fjalë që ishte pjesë e marrëveshjes mes...

BDI shkel ligjin, shfrytëzon shkollat dhe çerdhet për fushatë (VIDEO)

Sektori civil dhe organizatat monitoruese të zgjedhjeve janë shprehur të tronditur nga pamjet e publikuara dje në Televizionin Shenja ku kandidatet femra nga radhët...

Sanksione ligjore për ata që shesin votën, ja si thotë ligji?!

Shitja e votave në këto zgjedhje mund t’ju kushtojë shtrenjtë, tashmë jo vetëm atyre që ofrojnë para ose favore të tjera, por edhe vetë...

Lajmet e fundit