Ballina Etiketimet Lufta ne Ukraine

Etiketim: Lufta ne Ukraine

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do...

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Erdoğan: Turqia pret që Suedia të ndërmarrë hapa seriozë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me kryeministren e Suedisë, Magdalena Andersson. Në një deklaratë nga Drejtoria e komunikimeve të Presidencës...

A po tërhiqen rusët nga Siria për shkak të Ukrainës?

Portalet raportuan se Rusia kishte filluar zhvendosjen e bazave ushtarake në zonat e konfliktit në Siri, ku ishin vendosur forcat e saj, Garda Revolucionare...

Kundërpërgjigje ndaj NATO-s, Rusia planifikon krijimin e bazave të reja ushtarake

Aplikimi për anëtarësimin në NATO i Suedisë dhe Finlandës nuk është pritur mirë nga Rusia, e cila përveç kërcënimeve gjatë ditëve të fundit tashmë...

Senatori rus, Klintsevich: Nuk dua ta ofendojë askënd, por ne po...

Një senator rus ka pohuar se arsyeja për përparimin e ngadaltë të Rusisë në Ukrainë është sepse forcat e saj në thelb po luftojnë...

Si po e çon lufta në Ukrainë botën drejt një katastrofe...

Duke pushtuar Ukrainën, Vladimir Putin do të shkatërrojë jetët e njerëzve larg fushës së betejës dhe në një shkallë që edhe ai mund të...

Si SHBA mund të bëhet “fituesja” e luftës në Ukrainë

Ndërsa mund të ketë pak dyshime se lufta në Ukrainë ka rezultuar katastrofike për dy Ukrainën dhe Rusinë, lufta mund të rezultojë pozitive për...

Për të goditur flotën ruse që po bllokon portet, SHBA pritet...

Zyrtarët amerikanë po mendojnë që të armatosin ushtrinë ukrainase me raketa të avancuara anti-anije. Lajmin e bën të ditur agjencia e lajmeve Reuters. Duke...

Rusët fusin në përdorim armën sekrete, Zelensky: Kjo tregon se ata...

Ushtria ruse dyshohet se ka nisur të përdorë armë me lazer në Ukrainë, sipas një deklaratë të presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, i cili është...

Rusia: Do të ndërpresim energjinë për Ukrainën nga centrali Zaporizhzhia nëse...

Rusia ka kërcënuar se do të ndërpresë energjinë që Ukraina merr nga centrali më i madh bërthamor në Evropë, nëse Kievi nuk e paguan...

Lajmet e fundit