Ballina Etiketimet Maqedonine

Etiketim: maqedonine

Paralajmërimi për Maqedoninë: Çdo tentim tjetër i sllavo-maqedonasve kundër shqiptarëve, është...

Kryetari i Ballit Kombëtar në Kosovë, Gazmend Islami, përmes një postimi në facebook ka komentuar zhvillimet e fundit në Maqedoni, ku pas zgjedhjes së...

Gazeta austriake: Ivanov po mban vendin në një lojë shahu (FOTO...

Përmes një analize për situatën në Maqedoni, të titulluar “Maqedonia i thotë lamtumirë Evropës” gazeta austriake ‘Der Standard’ shkruan se presidenti maqedonas George Ivanov...

Departamenti Amerikan i Shtetit, kritika të ashpra për Maqedoninë

Shkelje e të drejtave të njeriut, drejtësi selektive, korrupsion dhe uzurpimi i mediave, janë vetëm një pjesë e vërejtjeve në raportin e fundit të...

Kurti, mesazh liderëve shqiptarë në Maqedoni

Themeluesi i Vetëvendosjes, Ali Kurti thotë se, partitë shqiptare në Maqedoni duhet të bëhen bashkë, ose në pushtet ose në opozitë “Platforma është rrafshi nga...

“Platforma e shqiptarëve nuk e rrezikon Maqedoninë”

Platforma e përbashkët e shqiptarëve nuk prek në shtetësinë e Maqedonisë, nuk provokon etnitete tjera. Kështu ka deklaruar ish ministri Mersim Pollozhani në emisionin...

Një tërmet godet Maqedoninë

Edhe gjatë vikendit janë regjistruar shumë tërmete si në Ballkan ashtu edhe në Evropë. Këtë mëngjes u dridh toka në Turqi, Itali, ndërsa është regjistruar...

Pasaportat bullgare po zbrazin Maqedoninë Lindore (VIDEO)

Fshati Smollari i komunës së Novo Sellës në rajonin e Strumicës dikur kishte 659 banorë, ndërsa tani aty jetojnë afër 250. Ata që kanë ngelur...

Bullgarët do ta ‘pushtojnë’ Maqedoninë lindore në fund të dhjetorit

Shumë qytetarë të shtetit fqinjë, gjegjësisht nga Bullgaria, për festat e fundvitit do të jenë në hotelet dhe restorantet e qyteteve të Maqedonisë Lindore,...

Lajmet e fundit