Ballina Etiketimet Maqedonise

Etiketim: maqedonise

Protesta para Ambasadës së Maqedonisë në Tiranë: “Mos kini frikë nga...

Sot në Tiranë është mbajtur një protestë para Ambasadës së Maqedonisë në Shqipëri, me sloganin “kundër diskriminimit të shqiptarëve në Maqedoni”. Pjesëtarët e Forumit Rinor...

Qeveria e re maqedonase, një aleancë mes Gruevskit, Ahmetit dhe pakicës...

E ndërsa kampet politike në Maqedoni janë të heshtura, kur kanë mbetur dhe tre ditë nga përfundimi i mandatit të Gruevksit për të formuar...

Shqiptarët e Maqedonisë bëjnë shqiponjën, ja çka thotë Armata maqedonase (FOTO)

Fotografia që është përhapur në rrjetet sociale dhe në disa portale, ku shihen shiqptarët me uniforma të ushtrisë së Maqedonisë, duke bërë shqiponjën, ka...

MPJ e Maqedonisë reagon ndaj deklaratave të Presidentit grek: Kemi të...

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të Presidentit grek, Prokopis Pavlopoulos, i cili deklaroi më herët se...

Daçiçin e nervozon qasja e Maqedonisë dhe Malit të Zi ndaj...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, në një intervistë për agjencinë serbe të lajmeve “Beta”, ka folur gjerë e gjatë për raportet e...

Lajmet e fundit