Ballina Etiketimet Masakrat e grekeve

Etiketim: masakrat e grekeve

Drama e deputetit shqiptar: Grekët më vranë 28 pjesëtarë të familjes

Më 27 qershor 1944, grekët i therën në një ditë 28 pjesëtarë të familjes në Paramithise. Mbetën gjallë i ati dhe njëri nga xhaxhallarët....

Lajmet e fundit