Ballina Etiketimet Obama

Etiketim: obama

Obama uron Vitin e Ri, premton vazhdimin e angazhimit amerikan në...

Shtëpia e Bardhë e ka publikuar sot video mesazhin javor të presidentit amerikan, Barack Obama, përmes së cilës ai ka folur për dy mandatet...

Obama goditi Izraelin me thikë pas shpine

Ndërkohë që të gjithë festonin Krishtlindjet duke u munduar të sjellin sadopak gëzim në botë, Presidenti Obama i nguli thikën pas shpine Izraelit. Shtetet...

Obama, rusëve: Jeni të vegjël e të dobët për ne, pos...

Presidenti amerikan, Barack Obama, mbajti konferencën e fundit për këtë vit dhe të fundit si president. I irrituar me sulmet kibernetike ruse në zgjedhjet presidenciale...

Obama: Rusët, përgjegjës për sulmet kibernetike

Në konferencën e fundit të shtypit për vitin 2016, Presidenti Barack Obama tha se shpreson që presidenti i zgjedhur të garantojë që në të...

Senatori Graham: Po, Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet amerikane

Një senator republikan e ka kundërshtuar presidentin e zgjedhur, Donald Trump në lidhje me ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet amerikane duke zbuluar se Moska...

Ja për çka po luftohet në Aleppo, qytetin që Assadi dhe...

Lufta siriane është një kaos i përgjithshëm. Pas pesë vjet e gjysmë luftë, katër palët kundërshtare formuan zona konflikti në Lindjen e Mesme. Secila...

Amerika nuk mund ti shpallë luftë islamit, do kishte pasoja të...

Barack Obama ka deklaruar në fjalimin e tij të fundit mbi sigurinë kombëtare, se Amerika nuk mund ti shpalle lufte islamit, sepse kjo do...

“Luftë verbale” mes Shtëpisë së Bardhë dhe Donald Trump

Shtëpia e Bardhë tha se nuk e di se si presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump ka nxjerrë shifrën prej katër miliardë dollarëve...

Ja çfarë u tha Obama vajzave të tij ditën që fitoi...

Ashtu si miliona amerikanë, edhe Presidenti Barak Obama e kishte të vështirë ta shpjegonte rezultatin e zgjedhjeve të javës së kaluar. Obama bëri fushatë të...

Pozhari: Edhe Obama e Merkel e përmendin zotin

Gazetari nga Kosova, Xhevdet Pozhari, është kyçur në debatin që po zhvillohet në periudhën parazgjedhore në Maqedoni, posaçërisht rreth kritikave për çështjen e religjionit...

Lajmet e fundit