Ballina Etiketimet Parlamentare

Etiketim: parlamentare

Zaev dhe Ahmeti: Shpejtë do kemi zgjidhje të situatës (VIDEO)

Dy liderët e partive politike Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti konfirmuan se zhvillojnë takime të vazhdueshme në Kuvend në kuadër të gjetjes së një...

Kasami: Jo takime liderësh, por takime më të shpeshta të shumicës...

Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, ka thënë se më e rëndësishme është që të ketë kumunikim në mes të liderëve të shumicës së...

BDI e pafuqishme që në seancën konstituive, Veljanovski i VMRO-së nuk...

Sot në Kuvendin e Maqedonisë në Shkup u zhvillua seanca konstituive me mandatarët e ri të dalë nga zgjedhjet e 11 dhjetorit, ku nga...

Rezultatet zyrtare të zgjedhjeve parlamentare në Maqedoni (FOTO)

Pas një pritje të gjatë, më në fund Komisioni Shtetëror Zgjedhor i ka shpalluz rezultatet zyrtare të zgjedhjeve të parakohshme parlametare të mbajtura dje,...

Seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare do ta udhëheq një...

Sipas nenit 63 të Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë, përbërja e sapozgjedhur e Kuvendit duhet të mblidhet në seancën konstituive më së voni 20...

Hy në fuqi heshtja zgjedhore, të dielën votimet për zgjedhjet e...

Në mesnatë përfundoi fushata zgjedhore 20 ditëshe dhe se hyn në fuqi heshtja zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoni. Të shtunën apo më...

Bejta: Gjithkund nga shkojmë na presin krahëhapur

“Gjithkund ku shkojmë na presin krahëhapur. Familja e madhe e BDI-së po rritet edhe më shumë. Ku shkoj po shoh aktivistë të ri dhe...

KSHZ: Janë marrë të gjitha masat që zgjedhjet në Maqedoni të...

Në prag të zgjedhjeve parlamentare që do të mbahen ditën e diel, më 11 dhjetor në Maqedoni, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve bëri të ditur...

Shqipëria cakton datën e zgjedhjeve parlamentare

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka caktuar datën e zgjedhjeve për Kuvendin. Sipas njoftimit për media, zgjedhjet për Kuvendin do të zhvillohen ditën e diel...

Lajmet e fundit