Ballina Etiketimet Presidenti i turqise

Etiketim: presidenti i turqise

10 fakte interesante rreth Rexhep Tayip Erdogan (VIDEO)

Rexhep Tayip Erdogan, është lindur më 26 shkurt 1954 në Stamboll është politikan turk, kryetari i Partisë së Drejtësisë dhe Zhvillimit ka qenë ish...

Erdoğan: Perëndimi nuk mund të marrë vendim për dënimin me vdekje...

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan të shtunën deklaroi se çështja e dënimit me vdekje është në axhendën e Qeverisë së Turqisë,...

Erdoğan: I kemi treguar botës mënyrën se si bëhet politikë nga...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se "Kemi ribërë përkufizimin e demokracisë dhe i kemi treguar botës mënyrën e të bërit politikë...

1 milion sirianë mund të strehohen në Turqi nëse fillon eksodi

Presidenti i Turqisë Rexhep Tayyip Erdogan, ka deklaruar sot se të paktën një milion sirianë mund të strehohen në Turqi nësë fillon evakuimi i...

Erdogan bën me ‘dhimbje koke’ Greqinë: Do bëjmë referendum për turqit...

Presidenti i Turqisë Recep Erdogan duket se kërkon zonat jashtë Shqipërisë ku jetojnë turq. Gjatë një fjalimi ditën e sotme për Mosulin, Erdogan ka thënë...

Erdogan i çon FETO-s porosinë më të ashpër deri tani

Presidenti Recep Tayyip Erdoğan para nisjes për në SHBA ka mbajtur një konferencë për shtyp në aeroportin Atatürk të Stambollit   Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip...

Lajmet e fundit