Ballina Etiketimet Rusia

Etiketim: rusia

Rusia bllokon importin e verës malazeze, e cila hyn masivisht në...

Shërbimi Federal për Mbikqyrjen e Mbrojtjes së të Drejtave të Konsumatorit dhe Mirëqenies në Rusi njoftoi të martën datë 25 Prill 2017 se ka...

Liderët e BE-së të shqetësuar me ndikimin e Rusisë në Ballkan

Liderët e Bashkimit Evropian kanë shprehur shqetësimin e tyre për “ndikimet e jashtme”, që po shkaktojnë përçarje në shtetet e Ballkanit Perëndimor, pas disa...

Ministri britanik godet: Maqedonia jo sytë ka Rusia

Ministri britanik për Evropën dhe Ballkanin, Alan Duncan në një intervistë për Alsat-M ka folur rreth situatës aktuale politike në Maqedoni. Sipas tij, nëse...

NYT: Rusia po nxit tensione në Kosovë

Rusia po nxit mosmarrëveshje në Ballkan, teksa NATO-ja po ruan një paqe të vështirë, shkruan sot The New York Times, në një artikull që...

Ja çka thotë Rusia për telefonatën e Putin me Trump

Për shumë vjet Moska është ankuar se Washingtoni nuk i trajton në të njëjtën mënyrë. Por në një deklaratë të lëshuar pas telefonatës në...

Gati për luftë, Rusia mëson fëmijët se si duhet përdorur arma...

Shteti rus në mënyrë të organizuar ka nisur që ta bëjë një parapërgatitje për një mobilizim të përgjithshëm. Njësitet ushtarake janë duke mësuar djemtë e...

Rusia do të ndërtojë 100 komplekse ushtarake në Arktik

Ministria ruse e Mbrojtjes ka deklaruar këtë të mërkurë se ka në plan të ndërtojë mbi 100 komplekse ushtarake në Arktik nga fundi i...

Gazeta më e madhe serbe: Është mbyllur pakti, Putin do ta...

Gazeta më e madhe në Serbi, Blic ka hapur gazetën me titullin “Putin do të njohë Kosovën”. Blic në fakt nuk është një tabloid krejt...

Prishtina me SHBA-të dhe BE-në në njërën anë, Beogradi me Rusinë...

Përpjekja për të futur ilegalisht një tren nga Serbia në Kosovë, është incident politiko-propagandues, thotë drejtori i Forumit për Marrëdhënie Etnike, Dushan Janjiq. “Edhe Prishtina...

Rusia s’mund të tallet me Perëndimin: NATO-ja armatos rënd Evropën, e...

Ushtria amerikane ka premtuar se do të rris fushëveprimin dhe kompleksitetin e stërvitjeve ushtarake evropiane, si përgjigje ndaj agresionit rus. Në Gjermani për përforcime...

Lajmet e fundit