Ballina Etiketimet Rusia

Etiketim: rusia

Në Lindje të Mesme tani komandon Rusia, jo SHBA

Pavarësisht nga ajo që kishin parashikuar udhëheqësit perëndimorë, Rusia hyn në vitin e ri si një nga lojtarët kryesorë në skenën ndërkombëtare, shkruan “The...

Gashi: Ali Ahmeti është në shërbim të agjendës serbo – ruse

“Shqiptarët e Kosovës duhet ta dinë dhe mos të kenë iluzion se Ali Ahmeti paraqet ndonjë agjendë kombëtare në Maqedoni. Ai ka përfunduar me...

Senatori Graham: Po, Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet amerikane

Një senator republikan e ka kundërshtuar presidentin e zgjedhur, Donald Trump në lidhje me ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet amerikane duke zbuluar se Moska...

Ja për çka po luftohet në Aleppo, qytetin që Assadi dhe...

Lufta siriane është një kaos i përgjithshëm. Pas pesë vjet e gjysmë luftë, katër palët kundërshtare formuan zona konflikti në Lindjen e Mesme. Secila...

CIA zyrtarisht: Rusia punoi në zgjedhjen e Trumpit president, republikanët tash...

E përditshmja Washington Post raporton se Agjencia Amerikane e Inteligjencës-CIA ka përfunduar hetimet rreth dyshimeve se Rusia ka punuar në zgjedhjen e Donald Trumpit...

Rusia nuk heqë dorë nga Ballkani, kërkon krijimin e aleancës proruse

Një zyrtar i lartë i partisë në pushtet në Rusi, Rusia e Bashkuar, Sergei Zeleznjak, bëri thirrje për formimin e aleancës së shteteve sovrane...

Aeroplani rus me delegacionin e Putinit bën ulje emergjente në Lisbonë

Rusia ka dërguar një aeroplan rezervë në Lisbonë, pasi aeroplani me të cilin udhëtonte një pjesë e delegacionit të presidentit Vladimir Putin u prish...

Rusia fillon sulmin masiv kundër ISIS-it, me luftanije dhe aeroplanë luftarak...

Një luftanije gjigante ruse ka lansuar “sulm masiv” në Aleppo, njofton Moska zyrtare, raporton Mirror. Aeroplanmbajtësja “Admirali Kuznetsov” ka filluar operacionet luftarake në qytetin e...

Njerëzit e Putinit mbërrijnë në Maqedoni (FOTO)

Udhëzuesi shpirtëror i presidentit rus Vladimir Putin, prifti Tihon është në Maqedoni. Ai në Maqedoni është shoqëruar vazhdimisht nga klubi i motoristëve “Ujqërit e Natës”. Ai...