Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: serbi

Çfarë ndodhi në Sarajevë? Pse u ndërpre konferenca Rama-Vuçiç?

Konferenca për shtyp e kryeministrave të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor nuk ka shkuar si duhet. Në fakt, ajo është ndërprerë për shkak të...

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë kërkon bashkimin e...

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Fatmir Hasani, nga radhët e Partisë për Veprim Demokratik (PVD), në një intervistë ekskluzive për Gazetën...

Ja sa kushtuan bombardimet e NATO-s ndaj Serbisë

Lufta në Kosovë mori fund pas një operacioni 78-ditor të sulmeve të ashpra ajrore të Aleancës Veriatlantike të NATO-s, ndaj Serbisë. Gjatë këtij aksioni, nën...

Deputeti i vetëm shqiptar në Serbi, kërkon që Lugina të bëhet...

Deputeti i vetëm shqiptar i Parlamentit të Serbisë, Fatmir Hasani, ka theksuar se shpreson që çështja e Luginës së Preshevës do të futet si...

Thaçi: Të bashkohen pozitë dhe opozitë, kundër planit të Serbisë për...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke iu referuar dialogut mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, ka deklaruar se është koha që opozita dhe pozita...

Tensionet Prishtinë-Beograd, SHBA-ja i tregon vendin Serbisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar lidhur me tensionet e fundit mes Kosovës dhe Serbisë, duke përkrahur veprimin e institucioneve të Kosovës për...

Momenti i vrasjes së Arkanit, a është kjo fotografia që e...

Një fotografi që thuhet se tregon momentin në të cilën Dobrosav Gavric shihet duke qëlluar mbi Zeljko Raznjatovic Arkanin në Hotel Intercontinental, vetëm për...

Ismet Salihu: Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu, në një bisedë për Gazetën Express e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj...

Mediat gjermane: Ekstradimi i mundshëm i Haradinajt në Serbi, sensacion

Ekstradimi i Haradinajt do të ishte një sensacion, shkruan ndër të tjera gazeta zvicerane “NZZ”. Politikanin kosovar Haradinaj e ndjek sërish hija e së...

Haradinaj sot para gjyqit, i mundshëm ekstradimi në Serbi

Pas ndalimit mbrëmë në aeroportin e Bazelit, ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përballet me mundësinë e ekstradimit të tij në Serbi, për akuzat për...