Ballina Etiketimet Shba

Etiketim: shba

Shqipëria i ofron baza tokësore, detare e ajrore ushtarake SHBA-së

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, falënderoi sot Shqipërinë për angazhimin e saj në NATO si një vend aleat, kontributi i së cilës shkon...

SHBA-të pezullojnë importin e mishit nga Brazili

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë njoftuar se kanë pezulluar eksportin e mishit nga Brazili, pas skandalit të mishit të prishur në këtë...

SHBA, Dënohen drejtorët e Maxhar Telekomit për ryshfet ndaj politikanëve të...

Komisioni Amerikan për letra me vlerë publikon se ish drejtorët e Maxhar Telekomit Eleg Shtraub dhe Andras Balog janë pajtuar që të paguajnë gjobë...

Vjenë ‘goditja’ e radhës e SHBA-ve për Ivanovin

Përfaqësuesja e SHBA-ve në këshillin e përhershëm të OSBE-së, Kejt Brns sot deklaroi se SHBA-të edhe mëtutje janë të shqetësuara për situatën në Maqedoi...

Mediat serbe thonë se kësaj arme “i frikësohen” edhe SHBA-të! (VIDEO)

Zëvendëskryeministri rus, Dmitry Rogozin, ka thënë se tanku rus “T-14 Armata” lë pas ato të SHBA-ve, izraelite dhe evropiane, sa i përket karakteristikave teknike. Siç...

SHBA do të zhvendosë ambasadën amerikane nga Tel Avivi në Jeruzalem

Administrata e re amerikane planifikon që të zhvendosë ambasadën amerikane nga Izraeli në Jeruzalem. Channel 2 citon një burim anonim, sipas të cilit Shtëpia e...

Tensionet Prishtinë-Beograd, SHBA-ja i tregon vendin Serbisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar lidhur me tensionet e fundit mes Kosovës dhe Serbisë, duke përkrahur veprimin e institucioneve të Kosovës për...

Prishtina me SHBA-të dhe BE-në në njërën anë, Beogradi me Rusinë...

Përpjekja për të futur ilegalisht një tren nga Serbia në Kosovë, është incident politiko-propagandues, thotë drejtori i Forumit për Marrëdhënie Etnike, Dushan Janjiq. “Edhe Prishtina...

Njeriu i afërt i Erdoganit: Sulmin në Stamboll e organizoi SHBA-ja!...

Shteti turk e ka nisur vitin e ri me viktima si pasojë e një sulmi terrorist në një lokal nate në Stamboll. Deri më tani...

Diplomatët e dëbuar rus u larguan me avion special nga SHBA

Diplomatët rus dhe familjarët e tyre të cilët u dëbuan nga SHBA në kuadër të sanksioneve amerikane ndaj Rusisë, për shkak përzierjes së Moskës...

Lajmet e fundit