Ballina Etiketimet Shendetesi

Etiketim: shendetesi

Zhdukni kaloritë duke ngrënë çamçakëz

Sipas një studimi të fundit përtypja e çamçakëzit shkrin kalori shumë të mëdha në trupin e njeriut. Sipas studimëve përkatësisht 11 kalori në një orë. Por...

Kujdes! Simptomat e infeksionit të syve që nuk duhet të injorohen

Syri i skuqur është një inflamacion ose ënjtje e konjuktivës, membrana e hollë e mukozës që rrethon pjesën e brendshme të kapakut të syrit...

Kujdes! 10 ushqimet që të plakin më shpejt

Në organizëm pasqyrohet kultura jonë e të ushqyerit dhe për këtë duhet të kemi kujdes se çfarë hamë apo pijmë, në të kundër do...

Ja rreziqet që vijnë nga moslarja e duarve

Gjatë ditës, duart tona janë në kontakt me shumë objekte, të tilla si aparatet telefonike, kartëmonedhat, mjetet e transportit, dorezat e dyerve mbi të...

Ekspertët këshillojnë të hani më shumë arra, ja pse

Ekspertët me studimet e tyre të fundit janë duke i dhënë shumë rëndësi konsumit të arrave për arsye të përfitimeve të mëdha shëndetësore siç...

7- vjeçari shpëton falë mjekësisë bimore kineze

Owen kishte pasur probleme serioze me lëkurën që në moshë të vogël, dhe me kalimin e kohës virusi u zhvillua dhe po i prekte...

Më në fund e dimë përse shërben zorra qorre

Gjithë kohës kemi jetuar në lajthitje që zorra qorre nuk ka kurrfarë funksioni, mirëpo megjithatë natyra nuk gabon aq lehtë. Ja përse shërben zorra...

Zbulohet kura për rënien e flokut

Një zbulim historik që do t’u rikthejë shpresat miliona njerëzve që vuajnë nga alopecia. Kështu e kanë cilësuar shkencëtarët trajtimin e ri për rënien...

Dhimbje shpine? Gjashtë ushtrime që ju duhen

Në ditët e sotme ku pjesa më e madhe e kohës kalohet ulur para kompjuterit dhimbja e shpinës është simptoma më e përhapur. Fizioterapistët...

E dëshmojnë edhe shkencëtarët, agjërimi e rigjeneron tërë sistemin e imunitetit

Agjërimi, qoftë edhe për vetëm tri ditë, mund ta rigjenerojë tërë sistemin e imunitetit. Ky rigjenerim mund të ndodhë edhe në pleqëri, sipas shkencëtarëve...

Lajmet e fundit