Ballina Etiketimet Shendetesi

Etiketim: shendetesi

Të shtrydhura apo të plota? Ja si duhet t’i konsumoni frutat

Ju mund të jeni të vetëdijshëm se lëngjet e frutave mund të jenë burim i sheqerit, por, për çudi, ju gjithashtu mund të dini...

Shkencëtarët/ Ky vaj sheshon barkun në kohë rekord

Sipas një studimi të ri, përfshirja e vajit kanola në dietë mund t’ju ndihmojë të sheshoni barkun në vetëm katër javë. I prodhuar nga farat...

Këta janë shkaktarët e kancerit, sipas mjekëve (VIDEO)

Cilët janë shkaktarët e kancerit sipas onkologëve kosovarë? A është rritur numri i pacientëve me kancer? Pse sipas onkologës Dafina Ademi-Islami duhani është njëri...

Pastroni veshkat me këtë pije natyrale që mund ta përgadisni në...

Veshkat janë organet që kryejnë disa nga funksionet më të rëndësishme të trupit të njeriut, ku më u rëndësishmi është ai i filtrimit dhe...

Dieta me kos, katër kilogram në një javë

Në këtë artikull do t’ju paraqesim një dietë që ka për bazë kosin dhe ju ndihmon të bini në peshë 4 kilogram. Dieta duhet të...

PLUHURI SHTËPIAK PËR GJUMË: Kurrë më nuk do të keni problem...

Nëse keni problem me gjumin, provoni këtë “pluhur për gjumë” plotësisht natyral dhe me pagjumësinë më kurrë nuk do të keni problem… Njëri nga shkaqet...

Goditja në tru, shenjat paralajmëruese

Në të gjithë botën, goditja në tru është shkaktari i dytë i vdekjeve. Më shumë se 6.5 milionë njerëz vdesin çdo vit nga goditjet...

Pas sa orësh uji i ndenjur bëhet i rrezikshëm për ne?

Ju ka ndodhur të pini ujin e lënë jashtë gjatë natës apo edhe para një dite? Keni vënë re një shije paksa ndryshe? Në...

Zbulim i rëndësishëm për kancerin e gjirit

Një ilaç i ri, që shkatërron tumoret me anë të kimioterapisë, ofron shpresa për pacientët me tumor “trefish negativ” në gji. Një në 5 raste...

Mësoni si të përgatisni antibiotikun më të fuqishëm natyror!

Megjithatë duhet të tregoheni të kujdesshëm pasi pija është pikante, kështu që para se ta përdorni duhet të konsultoheni me mjekun. Përbërësit: – 700 ml uthull...

Lajmet e fundit