PLUHURI SHTËPIAK PËR GJUMË: Kurrë më nuk do të keni problem me pagjumësinë

Nëse keni problem me gjumin, provoni këtë “pluhur për gjumë” plotësisht natyral dhe me pagjumësinë më kurrë nuk do të keni problem…

Njëri nga shkaqet kryesore i cili shkakton pagjumësinë është stresi, transmeton Telegrafi.

Provoni të bëni këtë ilaç plotësisht natyral i cili përbëhet vetëm nga dy përbërës dhe do të zbusë efektet negative të stresit në trup dhe mendje.

730912_630x0

Nevojiten:

– 5 lugë sheqer kallami
– 2 lugë kripë deti

Mënyra e përgatitjes:

Këta dy përbërës përzieni mirë. Në rast kur nuk mund të flini gjumë, vini pak përzierje nën gjuhë.

Mbani pluhurin afër krevatit dhe vazhdoni ta konsumoni derisa të mos hetoni që problemet me gjumin po zhduken.

Pak njerëz dinë për këtë kombinim të thjeshtë, si edhe që kripa dhe sheqeri i dërgojnë sinjal trupit që të pushojë të prodhojë hormonet e stresit, ndërkaq ndihmon në ruajtjen e nivelit normal të adrenalinës.

Është aq e thjeshtë sa që vërtetë ia vlen të provohet. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu