Ballina Etiketimet Shendetesi

Etiketim: shendetesi

Pendarovski: Spastrime kadrovike do të ketë edhe në shëndetësi, arsim dhe...

Zoran Zaev njoftoi se kur ai do të vijë në pushtet do të bëjë rizgjedhje të plotë të gjyqësorit, kurse kolegu i tij partiak...

A jetojnë vegjetarianët më gjatë? Ja çfarë thotë studimi i fundit

Propagandat për t'u bërë vegjetarianë dhe njerëzit që i binden kësaj ideje po shtohen duke menduar edhe faktin që mund të jetojnë më gjatë. Por...

Mjekët kanadezë zbulojnë antibiotikun e parë në 30 vitet e fundit

Shkencëtarët kanadezë kanë zbuluar antibiotikun e parë në 30 vitet e fundit, ndërkohë që të dhënat fillestare flasin se zbulimi i ri mund të...

Çfarë i ndodh trupit kur e lini duhanin (VIDEO)

Të gjithë e dimë çfarë dëmesh shkakton pirja e duhanit në trup. Por, a e dini se si ndikon në trup lënia e duhanit? Efektet...

Ky mëngjes ju zgjat jetën

Të konsumosh mëngjes do të thotë të ulësh rrezikun e shfaqjes së disa sëmundjeve, duke filluar nga diabeti i tipit 2 deri tek sëmundjet...

E vetmja gjë që nuk duhet të bëni asnjëherë nëse keni...

Është ajo periudhë e vitit kur të gjithë njerëzit fillojnë të kenë shqetësime nga të ftohtët, viroza të ndryshme, rrufë, grip, dhimbje fyti. Dhe...

TIKA, investim prej 2 milionë euro në shëndetësinë e Kosovës

Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) sot filloi punimet për Projektin e renovimit dhe furnizimit me pajisje në kuadër të instalimit të Njësisë...

Pak uthull molle para gjumit, ja për çfarë do t’ju shërbejë

Konsumimi i uthullës së mollës të holluar në ujë, është një mënyrë efektive që trajton probleme të ndryshme shëndetësore, duke përfshirë: Problemet me tretjen: Paaftësia e...

Si ta kontrolloni fryrjen e stomakut gjatë ciklit menstrual

Përpos dhimbjeve të padurueshme te barkut apo të shpinës, më shumë se 70% e femrave përjetojnë fryrje artificiale të barkut para dhe gjatë ciklit...

Ja cilat janë sëmundjet më të përhapura tek të rinjtë

Sipas një raporti të fundit, ankthi dhe frika po bëhen gjithnjë e më të përhapura në SHBA, madje duke lënë pas edhe sëmundjet e...

Lajmet e fundit