Ballina Etiketimet Shendetesi

Etiketim: shendetesi

Këto erëza ua përmirësojnë qarkullimin e gjakut

Qarkullimi i keq i gjakut ndikon drejtpërdrejtë në funksionet e zemrës. Dieta e pashëndetshme, mungesa e aktivitetit fizik, kontribuojnë në bllokimin e enëve të...

SHIKONI ME KUJDES: Nëse gjuha ju duket kështu, ndoshta do të...

Nëse vëreni që ngjyra e gjuhës ka ndryshuar, mos e injoroni. Edhe pse ju dukeni krejtësisht mirë dhe i shëndetshëm, nuk do të thotë...

Kujdes! Mungesa e këtij minerali rrezikon shëndetin

Sipas Organizatës Botërore të Shenderësisë mungesa e hekurit është një problem tek njerëzit në të gjithë botën. Duke u konsideruar si burimi i anemisë si...

Ushqimet ideale për një kujtesë të mirë

Kujtesa që të jetë e shëndeshme është shumë e rëndësishme që të ketë një kujdes në lidhje me ushqimet që do të konsumohen. Truri...

Si të “pastroni” mushkëritë nga tymi i duhanit për tri ditë

Shumë persona e jetojnë jetën e tyre me mushkëri të shëndetshme, por më pas ata “pengohen” nga problemet e frymëmarrjes. Ndërsa ka edhe të...

10 sekonda për të shpëtuar veten në rast infarkti (VIDEO)

Të gjithë e dimë që ataku në zemër nuk mund të parashikohet, megjithatë ka disa këshilla të dobishme të cilat mund t’ju shpëtojnë jetën,...

KILOGRAMËT E TEPËRT DO TË ZHDUKEN nëse i shtypni këto pika...

Me akupresurë me sukses eliminohen vështirësi të ndryshme, por edhe kilogramët e tepërt. E gjitha që duhet të bëni është të shtypni pikat e caktuara...

Çfarë duhet të ditur për AMENORRENË (mungesa e menstruacioneve) ?

Mungesa e plotë e mujoreve, amenorreja, është një dukuri normale në fëmijëri (pa ardhur menstruacioni i parë), gjatë shtatzënisë dhe në menopauzë. Amenorreja çon...

8 këshillat dietike për një shtatzani të shëndetshme

Shtatzania është faza më e rëndësishme e një çifti dhe për këtë arsye regjimi juaj ushqimor duhet të jetë sa më i saktë dhe...

Një hap afër kurës për problemet e zemrës

Një ekip në Institutin Gladstone në San Francisko testuan 5500 përbërës kimikë të ndryshëm para se të identifikonin dy prej tyre që mund të...

Lajmet e fundit