Ballina Etiketimet Stil jetese

Etiketim: stil jetese

Kujdes! Simptomat e infeksionit të syve që nuk duhet të injorohen

Syri i skuqur është një inflamacion ose ënjtje e konjuktivës, membrana e hollë e mukozës që rrethon pjesën e brendshme të kapakut të syrit...

Çfarë ndodh me trupin tonë kur zihemi me personin që duam?

Zënkat dhe mosmarrëveshjet janë pjesë e çdo lidhjeje. Secili i cili të paktën një herë është zënë keq me personin e dashur e din...

Kujdes! 10 ushqimet që të plakin më shpejt

Në organizëm pasqyrohet kultura jonë e të ushqyerit dhe për këtë duhet të kemi kujdes se çfarë hamë apo pijmë, në të kundër do...

Ja rreziqet që vijnë nga moslarja e duarve

Gjatë ditës, duart tona janë në kontakt me shumë objekte, të tilla si aparatet telefonike, kartëmonedhat, mjetet e transportit, dorezat e dyerve mbi të...

Pique: Ja si e bëra për vete Shakirën

Kur jeni i pasur dhe i famshëm, nuk keni nevojë që të lodheni shumë për të bërë për vete një vajzë dhe Gerard Pique...

Ekspertët këshillojnë të hani më shumë arra, ja pse

Ekspertët me studimet e tyre të fundit janë duke i dhënë shumë rëndësi konsumit të arrave për arsye të përfitimeve të mëdha shëndetësore siç...

7- vjeçari shpëton falë mjekësisë bimore kineze

Owen kishte pasur probleme serioze me lëkurën që në moshë të vogël, dhe me kalimin e kohës virusi u zhvillua dhe po i prekte...

Më në fund e dimë përse shërben zorra qorre

Gjithë kohës kemi jetuar në lajthitje që zorra qorre nuk ka kurrfarë funksioni, mirëpo megjithatë natyra nuk gabon aq lehtë. Ja përse shërben zorra...

Zbulohet kura për rënien e flokut

Një zbulim historik që do t’u rikthejë shpresat miliona njerëzve që vuajnë nga alopecia. Kështu e kanë cilësuar shkencëtarët trajtimin e ri për rënien...

Dieta braziliane, humbni 12 kg në 1 muaj

“Dieta braziliane”, do t’ju ndihmojë të humbisni edhe 10 kg në dy javë. Ajo ekziston në dy versione, atë të shpejtë dhe atë normal. Më...

Lajmet e fundit