Ballina Etiketimet Stil jetese

Etiketim: stil jetese

Dhimbje shpine? Gjashtë ushtrime që ju duhen

Në ditët e sotme ku pjesa më e madhe e kohës kalohet ulur para kompjuterit dhimbja e shpinës është simptoma më e përhapur. Fizioterapistët...

E dëshmojnë edhe shkencëtarët, agjërimi e rigjeneron tërë sistemin e imunitetit

Agjërimi, qoftë edhe për vetëm tri ditë, mund ta rigjenerojë tërë sistemin e imunitetit. Ky rigjenerim mund të ndodhë edhe në pleqëri, sipas shkencëtarëve...

8 simptomat më të zakonshme të kancerit tek meshkujt

Dr. Sllavica Kraleva, onkologe në spitalin klinik ‘Acibadem Sistina’, shpjegon simptomat më të zakonshme për të cilat meshkujt duhet menjëherë të paraqiten tek mjeku. 1.      ...

Pse hamë ushqime të pashëndetshme kur jemi të mërzitur?

Pas një emocioni të lodhshëm, mërzia është pasoja çuditërisht e fuqishme që ndodh. Ajo është përmendur shpesh si një motiv për krimin dhe dhunën,...

Ilaçi më i mirë natyral kundër kollit – përgatitet lehtë dhe...

Të gjithë ne kemi ose do të kemi probleme me kollin dhe gripin, e veçanërisht gjatë stinës së dimrit, gjë që mund të jetë...

Këto vitamina duhet t’i konsumojë çdo grua për të evituar problemet...

Në ditët e sotme, gratë tregojnë kujdesin e duhur për shëndetin e tyre dhe përpiqen të ndjekin një plan të shëndetshëm diete si dhe...

Sa kalori duhen djegur për të humbur 1 kg peshë?

Ka nga ata që pohojnë se humbja e peshës është një çështje e lidhur ngushtësisht me “mendjen”, d.m.th ju humbni peshë më parë me...

Patjetër duhet lexuar: Djersitja gjatë natës NUK është NORMALE!

Është normale të djersiteni gjatë natës nëse jeni në një ambient me temperatura të larta apo keni veshur rroba të trasha. Sidoqoftë, nëse dhoma e...

Çfarë tregojnë AKNET për shëndetin tuaj

Prania e akneve në pjesë të caktuara të fytyrës mund të jetë shenjë e ndonjë problemi shëndetësor. Nëse keni akne në pjesën e ballit, mbi...

Këto janë 15 ushqimet që nuk ju shëndoshin

Ka shumë dieta që thonë se dobësojnë dhe ndoshta deri diku funksionojnë, por ato na kufizojnë nga shumë ushqime. Kjo listë që gjeni më...

Lajmet e fundit