Ballina Etiketimet Stil jetese

Etiketim: stil jetese

5 gjëra që duhet dini për Tumorin Më Të Shpeshtë Të...

Diagnoza e tumorit të trurit mund të tingëllojë si situatë vdekjeprurëse. Por, megjithëse simptomat e shumicës prej tumorëve të trurit janë të njëjta, jo...

Dieta me kos, katër kilogram në një javë

Në këtë artikull do t’ju paraqesim një dietë që ka për bazë kosin dhe ju ndihmon të bini në peshë 4 kilogram. Dieta duhet të...

PLUHURI SHTËPIAK PËR GJUMË: Kurrë më nuk do të keni problem...

Nëse keni problem me gjumin, provoni këtë “pluhur për gjumë” plotësisht natyral dhe me pagjumësinë më kurrë nuk do të keni problem… Njëri nga shkaqet...

Shtatë pyetjet që do t’ju tregojnë të vërtetën, ndoshta të hidhur,...

Të gjitha çiftet në botë, të martuar ose jo, pyesin veten lidhur me marrëdhënien e tyre. Kjo ndodh sepse ne duam gjithmonë të kemi...

Pas sa orësh uji i ndenjur bëhet i rrezikshëm për ne?

Ju ka ndodhur të pini ujin e lënë jashtë gjatë natës apo edhe para një dite? Keni vënë re një shije paksa ndryshe? Në...

Pini këtë çaj që të humbni 5 kg në një javë....

Shumë njerëz anë e mbanë botës ballafaqohen me problemin e mbipeshës dhe do të bënin çmos për t’i hequr kilogramët e tepërt sa më...

Zbulim i rëndësishëm për kancerin e gjirit

Një ilaç i ri, që shkatërron tumoret me anë të kimioterapisë, ofron shpresa për pacientët me tumor “trefish negativ” në gji. Një në 5 raste...

A duhet të bësh dush në mëngjes, apo në darkë?

Mund të thuhet se është një rebus për filozofët prej shekujsh, apo të paktën që kur njerëzit filluan të lahen. A është më mirë...

Mësoni si të përgatisni antibiotikun më të fuqishëm natyror!

Megjithatë duhet të tregoheni të kujdesshëm pasi pija është pikante, kështu që para se ta përdorni duhet të konsultoheni me mjekun. Përbërësit: – 700 ml uthull...

Zhdukni kaloritë duke ngrënë çamçakëz

Sipas një studimi të fundit përtypja e çamçakëzit shkrin kalori shumë të mëdha në trupin e njeriut. Sipas studimëve përkatësisht 11 kalori në një orë. Por...

Lajmet e fundit