Ballina Etiketimet Stil jetese

Etiketim: stil jetese

10 sekonda për të shpëtuar veten në rast infarkti (VIDEO)

Të gjithë e dimë që ataku në zemër nuk mund të parashikohet, megjithatë ka disa këshilla të dobishme të cilat mund t’ju shpëtojnë jetën,...

36 përgjigjet që do ju bëjnë të dashuroheni në 45 minuta!

E përditshmja New York Times, ka publikuar listën e artikujve më të lexuar dhe në vend të parë është një eksperiment i psikologut Arthur...

KILOGRAMËT E TEPËRT DO TË ZHDUKEN nëse i shtypni këto pika...

Me akupresurë me sukses eliminohen vështirësi të ndryshme, por edhe kilogramët e tepërt. E gjitha që duhet të bëni është të shtypni pikat e caktuara...

Çfarë duhet të ditur për AMENORRENË (mungesa e menstruacioneve) ?

Mungesa e plotë e mujoreve, amenorreja, është një dukuri normale në fëmijëri (pa ardhur menstruacioni i parë), gjatë shtatzënisë dhe në menopauzë. Amenorreja çon...

8 këshillat dietike për një shtatzani të shëndetshme

Shtatzania është faza më e rëndësishme e një çifti dhe për këtë arsye regjimi juaj ushqimor duhet të jetë sa më i saktë dhe...

Një hap afër kurës për problemet e zemrës

Një ekip në Institutin Gladstone në San Francisko testuan 5500 përbërës kimikë të ndryshëm para se të identifikonin dy prej tyre që mund të...

Të shtrydhura apo të plota? Ja si duhet t’i konsumoni frutat

Ju mund të jeni të vetëdijshëm se lëngjet e frutave mund të jenë burim i sheqerit, por, për çudi, ju gjithashtu mund të dini...

Shkencëtarët/ Ky vaj sheshon barkun në kohë rekord

Sipas një studimi të ri, përfshirja e vajit kanola në dietë mund t’ju ndihmojë të sheshoni barkun në vetëm katër javë. I prodhuar nga farat...

Këta janë shkaktarët e kancerit, sipas mjekëve (VIDEO)

Cilët janë shkaktarët e kancerit sipas onkologëve kosovarë? A është rritur numri i pacientëve me kancer? Pse sipas onkologës Dafina Ademi-Islami duhani është njëri...

Pastroni veshkat me këtë pije natyrale që mund ta përgadisni në...

Veshkat janë organet që kryejnë disa nga funksionet më të rëndësishme të trupit të njeriut, ku më u rëndësishmi është ai i filtrimit dhe...

Lajmet e fundit