Ballina Etiketimet Stil jetese

Etiketim: stil jetese

Dolën në takimin e parë, tha se po shkon në tualet,...

Në Houston të Shteteve të Bashkuara, një burrë i paemëruar e ka postuar në rrjete sociale mesazhin që ia ka lënë gruaja me të...

Implantohet për herë të parë “Syri Bionik”, rikthen shikimin njerëzve të...

Shkencëtarët janë shumë afër rikthimit të shikimit tek të verbrit duke dërguar imazhe lëvizëse direkt në tru pasi për herë të parë, kirurgët kanë...

E vetmja gjë që nuk duhet të bëni asnjëherë nëse keni...

Është ajo periudhë e vitit kur të gjithë njerëzit fillojnë të kenë shqetësime nga të ftohtët, viroza të ndryshme, rrufë, grip, dhimbje fyti. Dhe...

Ja cilat janë sëmundjet më të përhapura tek të rinjtë

Sipas një raporti të fundit, ankthi dhe frika po bëhen gjithnjë e më të përhapura në SHBA, madje duke lënë pas edhe sëmundjet e...

Ja sa kilometra vrapim duhet bërë për të shkrirë kaloritë e...

E dini sa kohë ju nevojitet që t’i eliminoni kaloritë e marra nga konsumimi i një pice të tërë? Për një individ të peshës dhe...

Këto erëza ua përmirësojnë qarkullimin e gjakut

Qarkullimi i keq i gjakut ndikon drejtpërdrejtë në funksionet e zemrës. Dieta e pashëndetshme, mungesa e aktivitetit fizik, kontribuojnë në bllokimin e enëve të...

Në jetë kemi 3 shanse për të rënë në dashuri, ja...

Në jetën tonë ne biem në dashuri e më pas ndahemi ndonjëherë për t’u bashkuar sërish me këtë person Shumë persona hyjnë në jetën...

Kujdes! Mungesa e këtij minerali rrezikon shëndetin

Sipas Organizatës Botërore të Shenderësisë mungesa e hekurit është një problem tek njerëzit në të gjithë botën. Duke u konsideruar si burimi i anemisë si...

Nëse i takoni këto tri lloje të femrave mos i lini...

Është interesante se si shenja zodiakut mund të thotë aq shumë për personalitetin e dikujt. Nëse keni kohë që jeni në një lidhje dashurie...

Si të “pastroni” mushkëritë nga tymi i duhanit për tri ditë

Shumë persona e jetojnë jetën e tyre me mushkëri të shëndetshme, por më pas ata “pengohen” nga problemet e frymëmarrjes. Ndërsa ka edhe të...

Lajmet e fundit