Ballina Etiketimet Struge

Etiketim: struge

Qeveria i ka vjedhë Strugës mbi 2.5 milionë euro, resurset në...

Komuna e Strugës përmes një reagimi ka theksuar se reagon ashpër ndaj qëndrimeve gati raciste të televizonit proqeveritar Kanal5. “Së pari, po bëhen 4 vite...

Struganët shijojnë urën e re

Në fundvit në Strugë u lëshua në përdorim ura simbol e qytetit, e cila me vendim të përbashkët të komunës së Strugës dhe donatorit...

Ja kush mund ta zëvendesojë Selën në Strugë

Nëse lideri i LR-PDSH-së,Ziadin Sela pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit do të zgjedhi që të lë postin e të parit të Komunës dhe të...

Në Strugë fillojnë investimet në prag të zgjedhjeve

Pak ditë para fillimit të fushatës zgjedhore, autoritetet lokale në Strugë kanë filluar me realizimin e disa projekteve infrastrukturore, rikonstruimin e sheshit Nënë Tereza...

Strugë, institucionet shpërfillin gjuhën shqipe

Mbishkrimet në disa institucione shtetërore në Strugë si Ministria e Financave, Ministria e Mbrojtjes, Shtëpia e Kulturës, Sektori për Punë të Brendshme dhe disa...

Kapen hajdutët e rrezikshëm në Strugë

Për shkak të dyshimit se kanë kryer vepra penale “vjedhje të rëndë”stacioni policor në Strugë ka paditur dy banor të fshatit Debreshtë nga Gostivari.Ata...

Lajmet e fundit