Ballina Etiketimet Sulme

Etiketim: sulme

Regjimi i Asadit sulme ajrore në Damask, 12 civilë të vdekur

Në kryeqytetin e Sirisë, Damask, nga sulmet intensive ajrore të regjimit të Bashar al Asadit kundër rajoneve që ndodhen nën kontrollin e opozitarëve, kanë...

Arrestimi i Haradinajt, Daçiç: Shqiptarët e diasporës po përgatisin sulme

Serbia ka informacion se diaspora shqiptare ka në plan marrjen me dhunë të ndonjë prej misioneve diplomatike dhe konsullore të Serbisë, ka thënë se...

Ja çka shkruan Kim Mehmeti pë sulmet në Turqi

“Edhe një akt terroristë në Stamboll, që e bënë më të dukshme egërsinë e shekullt që e jetojmë, shekull i përshtatshëm për ‘bishat’ me...

Serbia e përfshirë në sulmin terrorist në Berlin? (FOTO)

Mediumi prestigjioz CNN ka siguruar disa dosje të hetimeve gjermane përmes të cilave është zbuluar rrjeti terrorist që ka organizuar sulmin në tregun e...

Franca e pazëshme ndaj sulmeve nëpër xhami

Përderisa në Francë kohëve të fundit rritet numri i sulmeve ndaj xhamive, politikanët francezë heshtin ndaj këtyre sulmeve, raporton Anadolu Agency (AA). Ekspertët të cilët...

Europol jep alarmin: Presim sulme terroriste, ja vendet që rrezikohen

Agjencia policore e Bashkimit Evropian ka paralajmëruar mbi mundësinë e sulmeve të reja të militantëve të Shtetit Islamik, sipas të gjitha gjasave në vendet...

Görmez: Sulmet ndaj xhamive në Evropë, shqetësuese dhe pikëlluese

Kryetari i Kryesisë së Çështjeve Fetare të Turqisë (Diyanet), Mehmet Görmez, në lidhje me sulmet ndaj xhamive në Evropë ka deklaruar se pika më...

Lajmet e fundit