Ballina Etiketimet Thaci

Etiketim: thaci

Thaçi për TV serb: Largoni mitet mbi Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Serbia duhet të largohet nga miti për Kosovën dhe të shikojë nga e ardhmja. Në një intervistë...

Thaçi: Nuk e kam përmendur “Shqipërinë e Madhe”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se ai nuk e ka përmendur “Shqipërinë e Madhe”, e madje askush në Shqipëri. Por, kjo sipas...

Kushdo që fyen presidentin në Kosovë dënohet deri në 5 vjet...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka themeluar një Komision për ndryshimin e Kodit Penal dhe të Procedurës Penale i cili ka kriminalizuar fyerjen dhe...

Thaçi godet Hahn’in, thotë se deklaratat e tij janë të nxitura...

Presidenti Hashim Thaçi po akuzon BE’në se ka mungesë të lidershipit dhe vizionit për Kosovën. Sipas Thaçit, deklarimet e fundit të komisionarit europian për zgjerim...

Thaçi nga Graçanica: Serbia rrënoi 300 xhamia në Kosovë, kreu gjenocid

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se Serbia ka kryer spastrim etnik dhe gjenocid në popullatën e Kosovës. Ai duke folur në një debat...

Thaçi: Më së largu javën e ardhshme votojmë në Kuvend për...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, dorëzoi sot në parlament projektligjin për ndryshimin e misionit të Forcave të Sigurisë së Kosovës nga një forcë civile,...

Mediat serbe akuzojnë Ramën dhe Thaçin për krizën në Maqedoni

Mediat e afërta me pushtetin në Serbi akuzojnë shqiptarët etnikë, kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Thaçi si planifikuesit e strategjisë së “Shqipërisë Etnike”. Mediat në...

Paralajmëron Gashi: Për Ramushin rrezikohet edhe jeta e presidentit Thaçi

Studiuesi Shkelzën Gashi ka paralajmëruar se nëse Ramush Haradinajt i ngritët edhe një herë aktakuzë, Kosova do të destabilizohet aq shumë, saqë kësaj radhe...

PDSH mbetet deri në mars pa kryetar, Thaçi nuk do të...

Kongresi i PDSH-së nuk do të mbahet para muajit mars ndërsa Menduh Thaçi nuk do të garojë përsëri për postin e kryetarit të partisë. Sekretari...

Vllasi tregon se pse janë ftuar Thaçi e Mustafa në Bruksel

Njohësi i zhvillimeve politike në vend, Azem Vllazi konsideron se krerët e shtetit të Kosovës dhe të Serbisë, janë ftuar në Bruksel nga përfaqësuesja...

Lajmet e fundit