Ballina Etiketimet Thaci

Etiketim: thaci

Thaçi: Të bashkohen pozitë dhe opozitë, kundër planit të Serbisë për...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke iu referuar dialogut mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, ka deklaruar se është koha që opozita dhe pozita...

Deklarata e Thaçit në Reuters bën jehonë anekënd globit, ‘rrëmbehet’ nga...

Artikulli i botuar nga agjencia britanike me famë botërore, Reuters, me titull “Serbia dëshiron ta aneksojë një pjesë të Kosovës duke përdorur modelin e...

APA: Thaçi dha urdhrin për ndalimin e trenit propagandues serb

Mediet botërore raportojnë për trenin propagandues të Serbisë dhe ndalimin e tij prej autoriteteve të Kosovës. Mediet gjermane dhe austriake, i kanë dhënë theks të...

KOMENT/ Thaçi, presidenti i një shteti me shumicë myslimane, me kushtetutë...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, edhe përkundër faktit se Kosova është një shtet laik sipas kushtetutës, dhe përbërja e popullatës së saj...

Thaçi pret që Malta t’i japë shtysë Kosovës në rrugën drejt...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka uruar sot Presidenten e Maltës, Marie Louise Coleiro Preca, me rastin e marrjes së kryesimit të Këshillit...

Erdogan-Thaçit: Mbyllini shkollat e Gylenit, ua hap disa të tjera

Siç edhe është pritur, çështja Gylen, ka qenë tema kryesore që ka mbizotëruar gjatë qëndrimit të Presidentit të Kosovës në Ankara. Përderisa Thaçi është...

Thaçi: “Kushdo që është terrorist në Turqi, edhe për Kosovën është...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, tha se “Dhuna asnjëherë nuk mund të zavendësojë vullnetin e popullit. Kushdo që është terrorist në Turqi, edhe për...

Presidenti Thaçi pritet me ceremoni zyrtare nga Erdoğan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur me ceremoni shtetërore presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, i cili gjendet në Turqi për vizitë zyrtare,...

Muhamed Thaçi: Udbashët filluan të festojnë dorëheqjen e liderit Thaçi

Muhamed Thaçi anëtar i kryesisë qendrore te PDSH-së dhe ish kandidat për deputet në zonën 1 po nga PDSH-ja ka reaguar pas dorëheqjes së...

Kush do ta zëvendësoj Thaçin në PDSH

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi para një ore lajmëroi se ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga kreu i PDSH-së. Edhepse Thaçi më llogaritej si figurë...