Ballina Etiketimet Tortura

Etiketim: tortura

Rrëfehet Fatmir Xhafaj në lidhje me akuzat për tortura në Komunizëm

Fatmir Xhafaj, i emëruar nga Rama si ministri i ri i Brendshëm ka reaguar sot për herë të parë në lidhje me akuzat publike...

Rasti “Kumanova”, nisin hetimet për torturën ndaj të akuzuarve

Ministria e Drejtësisë është duke hetuar rastin e grisjes së librit të Nënë Terezës dhe Biblës si dhe konfiskimit të fletoreve të të akuzuarve...