Ballina Etiketimet Tregime te bukura islame

Etiketim: tregime te bukura islame

Tregimi për plakun që deshi të shpëtonte macen nga mbytja në...

Një plak i urtë i ulur në breg të lumit vuri re një mace që kishte rënë në ujë dhe po mbytej. Ai vendosi...

Tregimi mbi amanetin që i la të birit babai i pasur

Një njeri i pasur, kur e kuptoi se po i afrohej vdekja, thirri djalin e tij dhe i tha: “Biri im, mua më është...

Këshilla e babait për djalin e tij që ishte tepër nevrik

Babai, duke e ditur se djali i tij është tepër nevrik, i thotë djalit të tij: “Unë dua të jap një këshillë se si...

Studenti që morri mësimin e jetës nga profesori: Më i lumtur...

Një student doli në shëtitje me profesorin e tij, duke shëtitur dhe biseduar gjatë rrugës, ata shikuan rroba dhe një palë këpucë të vjetra...

Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan...

Një njeri kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë. Një natë para se të flinte u lut në vete:...

Rrëfimi për një çift bashkëshortor kur një natë kishin mos marrëveshje...

Rrëfehet për një çift bashkëshortor se, një natë nga netët kishin mos marrëveshje mes tyre dhe kur zgjohen në mëngjes gruaja ia përgatit ushqimin...

Gruaja që kërkoi nga profeti Musa a.s ti lutet Zotit t’i...

Një grua vajti tek profeti Musa a.s dhe i tha:”O i dërguar i Zotit! Lute Zotin të më japë një fëmijë të mbarë e...

Lajmet e fundit