Ballina Etiketimet Ushtarake

Etiketim: ushtarake

Kim Jong-un gati për luftë – pamje nga stërvitja “më e...

Ushtria e Kim Jong-un tregon se është e përgatitur për luftë duke teksa kanë lansuar raketat, dhe jo vetëm, gjatë një stërvitje, e cila...

Rusia do të ndërtojë 100 komplekse ushtarake në Arktik

Ministria ruse e Mbrojtjes ka deklaruar këtë të mërkurë se ka në plan të ndërtojë mbi 100 komplekse ushtarake në Arktik nga fundi i...

Shërbimet sekrete izraelite: Po përgatitet ndërhyrja ushtarake serbe në Kosovë

Treni serb me slogane kundër shtetit të Kosovës që provoi të futet në Kosovë është një kujtim, më shumë se simbolik, për luftërat brutale...

Rilindje me BESË: Avancimet e eprorëve ushtarakë paraqesin një sjellje shqetësuese...

Avancimet e djeshme të eprorëve ushtarakë në Armatën e Republikës së Maqedonisë nga ana e presidentit Gjorgje Ivanov, në mesin e të cilëve nuk...

‘Ujqit’ dhe ‘Rejnxherët’ maqedonas fillojnë manovrat ushtarake

Regjimenti i Operacioneve Speciale të ARM-së kanë kryer sot manovra ushtarake, ku kanë shfaqur aftësitë e tyre të ndërhyrjes së shpejtë në çfarëdo lloj...

Lajmet e fundit