Ballina Etiketimet Ushtria shqiptare

Etiketim: ushtria shqiptare

Shqipëria i ofron baza tokësore, detare e ajrore ushtarake SHBA-së

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, falënderoi sot Shqipërinë për angazhimin e saj në NATO si një vend aleat, kontributi i së cilës shkon...

Ku po shkon Ushtria Shqiptare? E tregon ministrja Kodheli…

Të gjithë shikojnë të habitur dhe ndoshta me frikë autokolonën e Ushtrisë Shqiptare e cila ka ndalur në njërën anë të rrugës nacionale për...

Kjo është gjeneralja e parë shqiptare e Ushtrisë Shqiptare (VIDEO)

FA do të kenë të parën grua gjenerale, Manushaqe Shehu deri dje kolonele e FA. Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka firmosur propozimin, ndërsa...

INTERVISTA/ Komandot shqiptare, dikur luftonin talebanët sot pastrojnë plehrat

Kolonel Dritan Demiraj është nga ata ushtarakë që çdo ushtri kundërshtare do ta kishte frikë. I brumosur që 14 vjeç si ushtarak, ai është...

Lajmet e fundit