Ballina Etiketimet Viti

Etiketim: viti

Hamasi pranon krijimin e një shteti palestinez brenda kufijve të vitit...

Kryetari i Byrosë Politike të Lëvizja së Rezistencës Islame Hamas, Halid Meshal, ka njoftuar vizionin e ri dhe dokumentin politik të lëvizjes, raporton Anadolu...

Viti 1999: Pamje nga arrestimi spektakolar i serbit nga KFOR-i britanik...

Menjëherë pas përfundimit të luftës, me hyrjen e KFOR-it në Prishtinë, kanë filluar arrestimet e serbëve në Kosovë. Në një video të papublikuar deri më...

Zbardhen kostot, makinat para vitit 2000, sa do paguajnë për të...

Drejtuesit e makinave të prodhuara para vitit 2000, brenda 1 korrikut të 2017­s duhet të plotësojnë standardin “euro 3” të shkarkimit të gazrave, pasi...

Këta janë pesë njerëzit e vitit 2016 në Maqedoni, mes tyre...

Gazeta ‘Utrinski Vesnik’ ka shpallur listën e personave që e vulosën vitin 2016 në Maqedoni, ku në mesin e tyre është edhe prokurorja speciale...

Cilët janë 10 personat, të cilët duhet t’i kemi parasysh më...

Bashkimi Europian gjendet në krizën më të madhe që nga themelimi, rreziku i terrorizmit islamik mbetet permanent, nacionalistët antieuropianë po e sfidojnë rendin e...

Binjakët lindin në vite të ndryshme

Janë binjakë, por do të kenë gjithmonë një dallim unik mes tyre: Vitin e lindjes. Tingëllon çuditshëm, por është një fenomen që ka ndodhur vërtet...

Evropa është e papërgatitur për atë që mund të sjellë 2017-a

Sfida e parë është Donald Trampi, që në 20 janar hyn në Shtëpinë e Bardhë si presidenti i ardhshëm amerikan. E dyta është fuqia...

Analistët: Edhe 2017 me krizë politike në Maqedoni

Viti 2017 në aspektin politik në Maqedoni, do të jetë po aq i tensionuar sa edhe viti që lëmë pas. Analisti Nikolla Dujovski vlerëson...

Bota në vitin 2017: Beteja e ideve

2016-a ishte viti i shthurjes. Normat e njohura u shpërbënë bashkë më të. Idetë e vjetra u sfiduan dhe u hodhën poshtë. Bota jonë...

Zaev: 2017-ta do të jetë viti i jetës për gjithë qytetarët

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, ka mbajtur një takim të Vitit të Ri me anëtarët dhe simpatizantët e partisë së tij të cilëve u...

Lajmet e fundit