Ballina Etiketimet Votime

Etiketim: votime

A bëri telefonata Mijallkovi për votimet e sotme në KSHZ?

Në adresën elektronike të Gazetës Lajm gjatë tërë ditës sot kanë arritur pyetje me të njëjtën përmbajtje: A po ndikon Sasho Mijallkovi në rrrjedhën...

Rezultatet zyrtare të zgjedhjeve parlamentare në Maqedoni (FOTO)

Pas një pritje të gjatë, më në fund Komisioni Shtetëror Zgjedhor i ka shpalluz rezultatet zyrtare të zgjedhjeve të parakohshme parlametare të mbajtura dje,...

U arrit censusi, edhe diaspora do votojë për deputetin e saj...

Vetëm katër ditë para skadimit të afatit, KSHZ njoftoi se u arrit numri minimal prej 6400 votash për zgjedhje të deputetit nga diaspora. Në...

Refuzohet kërkesa e Rusisë për vëzhgimin e zgjedhjeve presidenciale në SHBA

Refuzohet kërkesa e Rusisë për të vëzhguar zgjedhjet presidenciale në Teksas, Oklahoma dhe Louisiana që do të mbahen më 8 nëntor në SHBA, raporton...