Ballina Etiketimet Zaevi

Etiketim: zaevi

Zaevi mes dy ‘zjarreve’

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare thonë se Maqedonia në asnjë mënyrë nuk guxon të mbaj qëndrim neutral në raport me Kosovën, ashtu siç ka theksuar...

S’ka mandat për Zaevin, Ivanovi shkon deri në fund

Presidenti Gjorge Ivanov i është përgjigjur letrës së kryetarit të Kuvendit për dhënien e mandatit Zoran Zaevit për formimin e qeverisë së re. Në letrën...

Zeka: Nuk ka rëndësi asnjë deklaratë e Zaevit, po veprimet e...

Gazetari i njohur nga Kosova, Milaim Zeka, ka bërë një reagim të tijin në rrjetet sociale mbi debatet e fundit që ka shkaktuar deklarata...

Prokuroria merr vendimin ndaj sulmuesve të Selës dhe Zaevit

Prokuroria Themelore Publike ne Shkup, pas mbledhjes së dëshmive përkatëse, për pesëmbëdhjetë të përfshirë në trazirat në Parlament, fillimisht nisi procedurat për shkak të...

Fillojnë kalkulimet për qeveri, Zaevi porosi Ivanovit

Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev, pret që presidenti Gjorge Ivanov, mandatin për formim të qeverisë t’ia jep kryetarit të partisë i cili do...

Gruevski: Para zgjedhjeve kemi këmbyer infomata me Zaevin, pas zgjedhjeve nuk...

“Me Zaevin pas zgjedhjeve as jemi parë e as jemi dëgjuar, edhe pse prisja të më urojë për fitoren. Por u tregua se nuk...

Zaevin e nxjerrin me plis në Ditën e Flamurit (FOTO)

Një pjesë e mediave të afërta me VMRO-DPMNE sot me rastin e Ditës së 28 Nëntorit – Festës së Flamurit dhe Pavarësisë së shtetit...

LSDM: Do të ulim çmimet për rrymën (FOTO/VIDEO)

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë me një njoftim të dërguar për Telegrafin në Maqedoni njofton se me ardhjen e tyre në pushtet do të...

Lajmet e fundit