Ballina Etiketimet Zgjedhjet e dhjetorit ne maqedoni

Etiketim: zgjedhjet e dhjetorit ne maqedoni

Në mesditë shpallen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoni

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Trajko Veljanoski, sot në mesditë do të nënshkruajë Vendim për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Paraprakisht, ashtu...

Koalicionet opozitare zgjedhore maqedonase, një front, apo të ndarë? (Video)

Derisa po bëhet rigrupimi i blloqeve opozitare, partia “E Majta” paralajmëron se do të shkojë e vetme në zgjedhje dhe nuk do të jetë...

Lajmet e fundit