Ballina Etiketimet Zgjedhjet ne shba

Etiketim: zgjedhjet ne shba

Senatori Graham: Po, Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet amerikane

Një senator republikan e ka kundërshtuar presidentin e zgjedhur, Donald Trump në lidhje me ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet amerikane duke zbuluar se Moska...

Trump në telashin e fundit, Kolegjit elektoral i kërkohet të mos...

Në SHBA ka nisur një fushatë ku i kërkohet anëtarëve të Kolegjit Elektoral që të bëjnë një gjë që nuk është bërë kurrë në...

Ja çfarë dominon fushatën presidenciale në Amerikë

Amerikanët do të zgjedhin presidentin e ri më 8 nëntor kur do të shprehin preferencën e tyre jo vetëm në lidhje me politikat ekonomike...

A do ta shkundë Rusia e Putinit, votën e Amerikës?

Disa analistë të kibernetikës druhen se hackerët e Kremlinit do të shkatërrojnë besimin e amerikanëve tek zgjedhjet “Vota presidenciale mund të mos manipulohet, por ajo...

Shokon Trump- Apel të sëmurëve: Jetoni deri në 8 nëntor dhe...

Republikani, Donald Trump,  ka shokuar edhe njëherë me deklaratat e tij të pazakonta, teksa në një apel drejtuar personave të sëmurë, ka kërkuar që...

Tramp thuajse barazon Klintonin para debatit të parë

Avantazhi i Klintonit kohët e fundit po mbahet me një fije peri. Nga deklasimi i pritur që do t’i bënte Trampit, kampanja e saj...

Dyshimet/ Hillary Clinton po përdor sozi në publik (FOTO)

Pas sëmundjes së pneumonisë, kundër Hillary Clintonit është ngritur një furtunë e mbushur me ironi dhe aludime. Kandidatja demokrate për Shtëpinë e Bardhë u...

Lajmet e fundit